Visit Sarasota County - Florida's Gulf Coast

Rock the Boat

Archives

Choose Year:

Race:  202  WA1x H                                            photos
                                                              500m           FINISH
1 4 NRC     Nottingham RC (Redwood-Brown)                     02:07.6        04:29.0
2 2 IEL     Isle Of Ely RC (Hoskins)                          02:10.5        04:33.0
3 6 FSC(A)  Furnivall SC (Kallal) A                           02:13.5        04:38.3
4 1 GRO     Grosvenor RC (Jones)                              02:16.4        04:40.4
5 5 WAR     Warwick BC (Green)                                02:26.1        04:52.5
6 3 FSC(B)  Furnivall SC (Hook) B                             02:27.7        04:54.0
                                                                                  

Race:  203  C2x H1                                            photos
                                                              500m           FINISH
1 6 BOA     Bradford on Avon RC                               01:51.9        03:49.3
2 5 ARD     Ardingly RC                                       01:52.7        03:49.7
3 1 CSH     City of Sheffield RC                              01:52.9        03:51.8
4 2 WSS     Wiltshire SS                                      01:54.0        03:52.3
5 4 NRC     Nottingham RC                                     01:55.1        03:55.8
                                                                                  

Race:  204  C2x H2                                            photos
                                                              500m           FINISH
1 2 WRC     Wallingford RC                                    01:45.6        03:41.4
2 3 WLT     Walton RC                                         01:47.5        03:44.7
3 4 BEB     Bewl Bridge RC                                    01:50.0        03:48.0
4 6 UTC     Upper Thames RC                                   01:54.0        03:50.9
5 5 CBS     Cambois RC                                        01:54.7        04:05.9
                                                                                  

Race:  205  E4x- H                                            photos
                                                              500m           FINISH
1 6 GRO     Grosvenor RC                                      01:43.4        03:33.2
2 5 TSS     Tideway SS                                        01:43.8        03:35.4
3 3 DAT     Dart Totnes ARC                                   01:47.7        03:37.3
4 2 RUN     Runcorn RC                                        01:45.5        03:38.1
5 4 ARD     Ardingly RC                                       01:47.4        03:38.3
6 1 NUN     Nottingham & Union RC                             01:48.6        03:41.8
                                                                                  

Race:  206  WB IM3 4x-                                        photos
                                                              500m           FINISH
1 2 ETX     Eton Excelsior RC                                 01:58.8        04:05.4
2 1 LLA     Llandaff RC                                       02:08.3        04:21.1
                                                                                  

Race:  207  B1x H1                                            photos
                                                              500m           FINISH
1 3 RYD(A)  Ryde RC (Hayden) A                                01:54.5        03:56.4
2 5 GRO     Grosvenor RC (Jones)                              01:53.6        03:57.6
3 6 RUN     Runcorn RC (Morgan)                               01:56.5        04:00.9
4 1 HEX     Hexham RC (Oates)                                 01:58.1        04:02.3
5 2 NOR     Norwich RC (Marler)                               01:58.7        04:02.9
6 4 PET     Peterborough City RC (Palmer)                     01:56.0        04:04.3
                                                                                  

Race:  208  B1x H2                                            photos
                                                              500m           FINISH
1 2 PTR     Putney Town RC (Emery)                            01:55.7        04:01.4
2 1 DAT     Dart Tornes ARC (Burnett)                         01:59.4        04:05.0
3 3 KGV     Kingston Grammar School Veterans BC               02:00.1        04:05.2
             (Smalman-Smith)
4 5 RCH     Royal Chester RC (Johnston)                       02:01.3        04:12.7
5 4 RYD(B)  Ryde RC (Saunders) B                              01:58.8        04:15.7
                                                                                  

Race:  209  C IM3 1x H1                                       photos
                                                              500m           FINISH
1 5 CAB     Cantabrigian RC (Richardson)                      02:02.5        04:21.7
2 3 BUL     Burton Leander RC (Pinchbeck)                     02:07.5        04:23.0
3 2 DAT     Dart Tornes ARC (Szender)                         02:06.9        04:24.1
4 4 BEB     Bewl Bridge RC (Maunsell)                         02:08.4        04:29.9
                                                                                  

Race:  210  C IM3 1x H2                                       photos
                                                              500m           FINISH
1 2 RAF     RAF RC (Ellis)                                    -              04:07.3
2 1 BOA     Bradford on Avon RC (Holland)                     -              04:07.9
3 4 ETX     Eton Excelsior RC (Cook)                          -              04:10.2
4 3 CBR     City of Bristol RC (Downey)                       -              04:12.7
                                                                                  

Race:  211  E IM3 1x                                          photos
                                                              500m           FINISH
1 4 NOR     Norwich RC (Brown)                                01:56.3        04:10.2
2 2 UTC     Upper Thames RC (Dobbin)                          02:10.4        04:23.2
3 3 BEB     Bewl Bridge RC (Phillips)                         02:06.8        04:27.8
                                                                                  

Race:  212  D NOV 1x                                          photos
                                                              500m           FINISH
1 2 TRC(B)  Thames RC (Seddon) B                              02:10.9        04:18.9
2 5 TRC(A)  Thames RC (Collett) A                             02:03.3        04:19.3
3 1 YRK     York City RC (Walsh)                              02:09.1        04:32.1
4 4 BUR     Burway RC (Woodward)                              02:16.7        04:39.5
5 6 BUL     Burton Leander RC (McDonagh)                      02:07.7        04:43.5
                                                                                  

Race:  214  D2x H1                                            photos
                                                              500m           FINISH
1 5 NRC     Nottingham RC                                     01:49.1        03:43.1
2 1 ANC     Ancholme RC                                       01:48.8        03:45.1
3 6 RUN     Runcorn RC                                        01:48.3        03:45.5
4 2 CHA     Champion of the Thames RC                         01:50.3        03:46.3
5 3 WLT     Walton RC                                         01:49.7        03:48.5
6 4 COX     City of Oxford RC                                 01:55.1        03:58.1
                                                                                  

Race:  215  D2x H2                                            photos
                                                              500m           FINISH
1 1 PBD     Poplar Blackwall & District RC                    01:41.6        03:41.0
2 4 TSS     Tideway SS                                        01:46.1        03:45.6
3 5 DAT     Dart Totnes ARC                                   01:49.8        03:50.1
4 3 MIK     Milton Keynes RC                                  01:53.1        03:58.1
5 6 BUL     Burton Leander RC                                 01:56.5        04:03.5
                                                                                  

Race:  216  WC IM3 2x                                         photos
                                                              500m           FINISH
1 4 CSH     City of Sheffield RC                              01:55.5        03:59.1
2 1 ARD     Ardingly RC                                       02:02.6        04:12.4
3 3 FAL     Falcon RC                                         02:00.6        04:14.5
4 5 ZBF     Belfast BC                                        02:08.1        04:16.3
5 2 ETX     Eton Excelsior RC                                 02:13.3        04:34.5
6 6 WBK     Walbrook RC                                       02:22.8        04:48.7
                                                                                  

Race:  217  I2x                                               photos
                                                              500m           FINISH
1 1 HER     Hereford RC                                       02:05.8        04:25.9
2 2 YRK     York City RC                                      02:12.5        04:31.4
                                                                                  

Race:  218  C IM3 4+                                          photos
                                                              500m           FINISH
1 1 RUN     Runcorn RC                                        01:51.1        03:44.2
2 5 MON(A)  Monmouth RC (Downie) A                            01:50.8        03:48.4
3 2 TEE     Tees RC                                           01:55.8        03:59.8
4 3 MON(B)  Monmouth RC (Lewis) B                             02:00.5        04:05.2
5 4 MAV     Maidstone Invicta RC                              02:05.6        04:14.3
                                                                                  

Race:  219  WC IM3 4+                                         photos
                                                              500m           FINISH
1 2 MON(B)  Monmouth RC (Oliva) B                             02:04.2        04:13.5
2 3 MON(A)  Monmouth RC (Tod) A                               02:02.8        04:17.4
3 1 STA     Star Club                                         02:07.7        04:28.3
                                                                                  

Race:  220  D4- H1                                            photos
                                                              500m           FINISH
1 1 WLT     Walton RC                                         01:41.9        03:31.3
2 3 WAR     Warwick BC/Poole ARC                              01:43.0        03:32.9
3 4 UTC     Upper Thames RC                                   01:44.2        03:35.0
4 5 MAR     Marlow RC                                         01:46.2        03:39.1
5 2 TSS     Tideway SS                                        01:46.9        03:43.2
                                                                                  

Race:  221  D4- H2                                            photos
                                                              500m           FINISH
1 3 WBK     Walbrook RC                                       01:43.5        03:35.8
2 1 GLR     Gloucester RC                                     01:43.3        03:36.8
3 2 RCH     Royal Chester RC                                  01:45.4        03:38.4
4 4 CSH     City of Sheffield RC                              01:45.6        03:40.4
                                                                                  

Race:  222  WB NOV 1x                                         photos
                                                              500m           FINISH
1 2 ZBD     Basler RC (Thompson)                              -              04:38.6
2 3 EVE     Evesham RC (Taylor)                               -              05:03.7
3 4 CHE     Cheltenham College BC (Scrivener)                 -              05:09.1
4 1 OUT     Oundle Town RC (Craike-Pickering)                 -              05:13.6
                                                                                  

Race:  223  B4+ H                                             photos
                                                              500m           FINISH
1 4 NUN     Nottingham & Union RC                             01:42.2        03:30.8
2 6 ROS     Ross RC                                           01:40.4        03:35.4
3 5 WAR(B)  Warwick BC (Pember) B                             01:44.8        03:37.1
4 1 TYR     Tyrian Club                                       01:48.4        03:39.7
5 2 XPR     X-Press BC                                        01:47.8        03:42.2
6 3 STP     Stourport BC                                      01:47.2        03:43.4
                                                                                  

Race:  224  C1x H1                                            photos
                                                              500m           FINISH
1 3 NTN     Northampton RC (Evans)                            NTT                NTT
2 4 RCH     Royal Chester RC (Johnston)                       NTT                NTT
3 5 SON     Sons of the Thames RC (Zhelev)                    NTT                NTT
                                                                                  

Race:  225  C1x H2                                            photos
                                                              500m           FINISH
1 5 GRO     Grosvenor RC (Jones)                              01:52.1        03:52.9
2 3 GRT     Granta BC (Copham)                                01:54.2        03:56.0
3 4 RYD(A)  Ryde RC (Jenner) A                                01:55.5        03:57.2
4 2 ARD     Ardingly RC (Carter)                              01:54.5        03:57.9
5 1 GLR     Gloucester RC (Lowe)                              02:00.1        04:07.9
                                                                                  

Race:  226  C1x H3                                            photos
                                                              500m           FINISH
1 5 GRF     Greenbank Falmouth RC (Kerr)                      01:55.4            NTT
2 1 RYD(B)  Ryde RC (Page) B                                  01:53.3            NTT
3 4 HEX     Hexham RC (Oates)                                 02:00.0            NTT
4 2 RUN     Runcorn RC (Street)                               02:05.8            NTT
                                                                                  

Race:  227  WB IM3 1x                                         photos
                                                              500m           FINISH
1 4 FSC     Furnivall SC (Kallal)                             02:07.5        04:29.3
2 3 ROB     Rob Roy BC (Gejlsbjerg)                           02:14.7        04:34.9
3 1 BED     Bedford RC (Swift)                                02:20.6        04:44.5
4 2 ETX     Eton Excelsior RC (Liggett)                       02:20.3        04:51.7
                                                                                  

Race:  228  A IM3 1x                                          photos
                                                              500m           FINISH
1 3 DAT     Dart Totnes ARC (Burridge)                        01:55.0        03:56.4
2 1 FSC     Furnivall SC (Plasencia)                          01:57.8        04:03.5
3 2 CSH     City of Sheffield RC (Spencer)                    02:01.7        04:10.5
4 4 MIK)    Milton Keynes RC (Grossey)                        02:05.3        04:14.7
                                                                                  

Race:  229  F IM3 1x                                          photos
                                                              500m           FINISH
1 3 VRC     Vesta RC (Mew)                                    02:06.2        04:20.6
2 1 HEX     Hexham RC (Doody)                                 02:10.7        04:25.2
3 2 PTR     Putney Town RC (Cowell)                           02:18.6        04:47.8
                                                                                  

Race:  230  WD IM3 1x                                         photos
                                                              500m           FINISH
1 3 DUR     Durham ARC (Prescott)                             02:07.9        04:20.0
2 4 EXE     Exeter RC (Wood)                                  02:08.9        04:28.3
3 2 LEA     Lea RC (Ringshaw)                                 02:19.5        04:41.3
4 1 BUL     Burton Leander RC (Brown)                         02:20.7        04:56.5
                                                                                  

Race:  231  E2x H                                             photos
                                                              500m           FINISH
1 5 DAT     Dart Totnes ARC                                   01:52.1        03:54.0
2 3 UTC     Upper Thames RC                                   01:54.3        03:55.3
3 4 BED     Bedford RC                                        01:53.8        03:55.6
4 6 PBD     Poplar Blackwall & District RC                    01:52.8        03:56.4
5 1 BOA     Bradford on Avon RC                               01:55.7        03:57.5
6 2 ARD     Ardingly RC                                       01:58.9        04:02.3
                                                                                  

Race:  232  WD IM3 2x                                         photos
                                                              500m           FINISH
1 3 ROB     Rob Roy BC                                        02:02.8        04:15.2
2 2 WEY     Weybridge RC                                      02:04.7        04:21.6
3 1 YRK     York City RC                                      02:14.2        04:31.8
                                                                                  

Race:  233  C IM3 4x- H1                                      photos
                                                              500m           FINISH
1 1 BEB     Bewl Bridge RC                                    NTT                NTT
2 4 ETX     Eton Excelsior RC                                 NTT                NTT
3 3 ANC     Ancholme RC                                       NTT                NTT
4 2 NOR     Norwich RC                                        NTT                NTT
5 5 BUL     Burton Leander RC                                 NTT                NTT
                                                                                  

Race:  234  C IM3 4x- H2                                      photos
                                                              500m           FINISH
1 1 ABN     Abingdon RC                                       01:43.1        03:36.4
2 2 WTN     Warrington RC                                     01:50.8        03:48.0
3 4 BUR     Burway RC                                         01:56.8        03:50.5
4 3 TEE     Tees RC                                           01:55.1        03:54.8
                                                                                  

Race:  235  C2- H                                             photos
                                                              500m           FINISH
1 2 HEN     Henley RC                                         01:49.1        03:49.3
2 6 COX     City of Oxford RC                                 01:52.6        03:51.9
3 3 ZBF     Belfast BC                                        01:53.0        03:53.8
4 1 STP     Stourport BC                                      01:52.2        03:57.5
5 4 HER     Hereford RC                                       01:56.6        03:58.4
6 5 OUT     Oundle Town RC                                    01:58.0        04:03.2
                                                                                  

Race:  236  E4- H                                             photos
                                                              500m           FINISH
1 3 CRB     Crabtree BC                                       01:45.5        03:43.1
2 5 MBC     Molesey BC/Kingston RC/Walbrook RC                01:45.3        03:44.2
3 4 AVN     Avon County RC                                    01:43.2        03:46.3
4 6 WLT     Walton RC                                         01:48.6        03:48.8
5 1 NRC     Nottingham RC                                     01:47.5        03:50.9
6 2 ZBF     Belfast BC                                        01:51.4        03:55.2
                                                                                  

Race:  237  D IM3 4+                                          photos
                                                              500m           FINISH
1 2 ABN     Abingdon RC                                       01:51.0        03:52.5
2 1 MAV     Maidstone Invicta RC                              01:56.0        03:58.2
3 3 BEW     Bewdley RC                                        02:02.7        04:11.8
                                                                                  

Race:  238  C4+ H                                             photos
                                                              500m           FINISH
1 6 MON     Monmouth RC                                       01:48.2        03:39.3
2 2 TYR     Tyrian Club                                       01:48.8        03:40.4
3 1 YRK     York City RC                                      01:50.4        03:43.6
4 4 XPR     X-Press BC                                        01:49.3        03:44.1
5 5 MED     Medway Towns RC                                   01:50.9        03:49.0
6 3 NTN     Northampton RC                                    02:02.2        03:54.8
                                                                                  

Race:  239  H4+                                               photos
                                                              500m           FINISH
1 3 HEN     Minerva Bath RC/Henley RC/City of Sheffield RC    01:59.3        03:58.3
2 2 LEA     Lea RC                                            02:00.5        04:02.9
3 1 NRC     Nottingham RC/Nottingham & Union RC               02:05.4        04:24.2
                                                                                  

Race:  240  D1x H1                                            photos
                                                              500m           FINISH
1 2 STP     Stourport BC (Gwilliam)                           01:57.5        04:01.4
2 3 ZZB     Bann RC (Hamilton)                                01:58.5        04:03.4
3 5 NWK     Newark RC (Price)                                 02:00.4        04:04.3
4 6 CHE     Cheltenham College BC (Scrivener)                 02:00.7        04:05.1
                                                                                  

Race:  241  D1x H2                                            photos
                                                              500m           FINISH
1 2 MIN     Minerva Bath RC (Birtwistle)                      01:57.7        04:03.1
2 4 WYC     Wycliffe College BC (Mitchell)                    02:00.4        04:05.9
3 1 PET     Peterborough City RC (Barks)                      02:01.9        04:06.6
4 5 LEA     Lea RC (Riley)                                    02:00.0        04:17.8
5 3 BER     Berwick ARC (Black)                               02:10.2        04:23.9
                                                                                  

Race:  242  B NOV 1x                                          photos
                                                              500m           FINISH
1 1 COX     City of Oxford RC (Fisher)                        01:58.5        04:09.7
2 2 RUN     Runcorn RC (Norcross)                             02:08.6        04:22.9
3 3 BUL     Burton Leander RC (Williams)                      02:22.4        04:44.5
                                                                                  

Race:  243  D IM3 2x H1                                       photos
                                                              500m           FINISH
1 4 DAT(A)  Dart Totnes ARC (Price) A                         01:58.9        03:49.4
2 3 HOL     Hollingworth Lake RC                              01:59.2        03:52.5
3 1 COX     City of Oxford RC                                 02:00.3        03:54.6
4 5 BOA     Bradford on Avon RC                               02:00.0        03:54.7
5 2 NMS     Nemesis BC                                        02:00.4        04:07.0
                                                                                  

Race:  244  D IM3 2x H2                                       photos
                                                              500m           FINISH
1 2 MAV     Maidstone Invicta RC                              01:54.0        04:03.4
2 3 DAT(B)  Dart Totnes ARC (Langmaid) B                      01:58.1        04:09.6
3 1 BUL     Burton Leander RC                                 01:58.9        04:10.9
4 4 BEB     Bewl Bridge RC                                    02:03.6        04:29.9
                                                                                  

Race:  245  D2- H1                                            photos
                                                              500m           FINISH
1 3 PLE     Poole ARC                                         01:56.8        03:58.9
2 1 MIN     Minerva Bath RC                                   01:59.0        04:06.5
3 5 GLR(A)  Gloucester RC (Thornton) A                        02:07.4        04:10.8
4 4 TSS     Tideway SS                                        02:04.8        04:13.0
5 2 GLR(B)  Gloucester RC (Jones) B                           02:06.2        04:13.7
                                                                                  

Race:  246  D2- H2                                            photos
                                                              500m           FINISH
1 2 ZBF     Belfast BC                                        01:55.6        04:00.3
2 4 NOR     Norwich RC                                        01:54.1        04:00.8
3 3 WAR     Warwick BC                                        02:00.3        04:04.8
4 1 MBC     Molesey BC                                        02:00.0        04:05.0
                                                                                  

Race:  247  E1x H1                                            photos
                                                              500m           FINISH
1 3 NOR     Norwich RC (Brown)                                01:58.2        04:08.1
2 2 UTC     Upper Thames RC (Wright)                          02:00.2        04:15.2
3 1 QBC     Quintin BC (Ferris)                               02:00.3        04:18.6
4 6 ABN     Abingdon RC (Marriott)                            -              04:21.3
5 4 RUN(A)  Runcorn RC (Keating) A                            02:08.2        04:38.0
                                                                                  

Race:  248  E1x H2                                            photos
                                                              500m           FINISH
1 4 RUN(B)  Runcorn RC (Perrin) B                             01:06.5        03:12.6
2 3 DAT     Dart Tornes ARC (Atkinson)                        01:07.3        03:12.9
3 5 DUR     Durham ARC (Tyler)                                01:02.8        03:13.2
                                                                                  

Race:  249  WA IM3 2x                                         photos
                                                              500m           FINISH
1 1 FSC     Furnivall SC                                      02:06.4        04:18.4
2 2 ARD     Ardingly RC                                       02:12.0        04:23.9
                                                                                  

Race:  250  C IM3 2x                                          photos
                                                              500m           FINISH
1 1 CSH     City of Sheffield RC                              01:53.5        03:50.5
2 3 CBS     Cambois RC                                        01:52.7        03:52.5
3 2 ETX     Eton Excelsior RC                                 01:55.4        03:55.5
4 5 BUL     Burton Leander RC                                 02:01.4        04:09.8
5 4 MON     Monmouth RC                                       02:12.3        04:27.9
                                                                                  

Race:  251  C8+ H                                             photos
                                                              500m           FINISH
1 4 MON     Monmouth RC                                       01:36.8        03:26.0
2 3 NRC     Nottingham RC                                     01:38.6        03:26.6
3 6 XPR     X-Press BC                                        01:39.0        03:27.3
4 2 TYR     Tyrian Club                                       01:38.1        03:30.1
5 5 YRK     York City RC                                      01:41.6        03:33.9
6 1 NTN     Northampton RC                                    01:50.1        03:44.4
                                                                                  

Race:  252  F1x H1                                            photos
                                                              500m           FINISH
1 4 ARD     Ardingly RC (Andrews)                             02:06.7        04:22.8
2 1 TSS(A)  Tideway SS (Swift) A                              02:07.2        04:26.1
3 3 MBC     Molesey BC (Parker)                               02:11.7        04:27.9
4 2 HEX     Hexham RC (Doody)                                 02:12.0        04:28.9
                                                                                  

Race:  253  F1x H2                                            photos
                                                              500m           FINISH
1 2 NOR     Norwich RC (West)                                 02:04.9        04:23.1
2 1 SAB     Sabrina RC (Davidson)                             02:05.8        04:24.6
3 3 TSS(B)  Tideway SS (Bagnall) B                            02:06.7        04:38.3
4 4 GRO     Grosvenor RC (Walker)                             02:07.0        05:00.2
                                                                                  

Race:  254  WB2x                                              photos
                                                              500m           FINISH
1 2 BER     Berwick ARC                                       01:55.1        04:01.8
2 3 YRK     York City RC/Warrington RC                        01:57.5        04:04.4
3 6 HER     Hereford RC                                       01:56.2        04:07.6
4 4 BRX     Broxbourne RC                                     02:01.7        04:16.5
5 1 LLA     Cardiff City RC/Llandaff RC                       02:02.6        04:18.0
6 5 ETX     Eton Excelsior RC                                 02:03.5        04:18.9
                                                                                  

Race:  256  C NOV 4x-                                         photos
                                                              500m           FINISH
1 1 GRO     Grosvenor RC                                      01:47.4        03:39.3
2 2 BUL     Burton Leander RC                                 02:05.0        04:09.0
                                                                                  

Race:  257  D4x-                                              photos
                                                              500m           FINISH
1 2 TEE     Tees RC                                           01:39.8        03:26.5
2 3 BRX     Broxbourne RC                                     01:44.8        03:30.4
3 6 ARD     Ardingly RC                                       01:43.7        03:31.8
4 5 WLT     Walton RC                                         01:45.2        03:32.1
5 4 VRC     Vesta RC                                          01:45.6        03:37.3
6 1 CHA     Champion of the Thames RC                         01:48.2        03:37.9
                                                                                  

Race:  258  C1x S1                                            photos
                                                              500m           FINISH
1 2 GRT     Granta BC (Copham)                                02:00.9        04:02.4
2 5 RYD(A)  Ryde RC (Jenner) A                                01:58.5        04:02.4
3 3 RYD(B)  Ryde RC (Page) B                                  02:00.4        04:03.0
4 6 HEX     Hexham RC (Oates)                                 02:00.2        04:03.2
5 4 RCH     Royal Chester RC (Johnston)                       02:06.4        04:17.2
6 1 SON     Sons of the Thames RC (Zhelev)                    02:10.1        04:28.6
                                                                                  

Race:  259  A1x                                               photos
                                                              500m           FINISH
1 1 BUR     Burway RC (Biddle)                                01:52.7        03:54.2
2 6 PTR     Putney Town RC (Kolimechkov)                      01:55.4        03:57.9
3 5 PET     Peterborough City RC (Palmer)                     01:54.7        04:02.9
4 2 BUL     Burton Leander RC (Jephcote)                      01:56.9        04:03.1
5 4 DAT     Dart Totnes ARC (Burridge)                        02:02.9        04:16.1
                                                                                  

Race:  260  WA1x                                              photos
                                                              500m           FINISH
1 3 NRC     Nottingham RC (Redwood-Brown)                     02:00.8        04:15.2
2 1 WRR)    Worcester RC Crozier                              02:01.3        04:17.3
3 4 IEL     Isle Of Ely RC (Hoskins)                          02:10.7        04:28.1
4 2 FSC(A)  Furnivall SC (Kallal) A                           02:10.9        04:31.6
5 5 GRO     Grosvenor RC (Jones)                              02:18.9        04:46.5
6 6 WAR     Warwick BC (Green)                                02:20.0        04:54.0
                                                                                  

Race:  261  H1x                                               photos
                                                              500m           FINISH
1 1 YRK     York City RC (Jones)                              -              04:53.7
2 2 MAR     Marlow RC (Adams)                                 -              05:01.3
                                                                                  

Race:  262  WC IM3 1x                                         photos
                                                              500m           FINISH
1 3 LCN     Lincoln RC (Elkington)                            02:18.6        04:43.1
2 1 ABN     Abingdon RC (Roberts)                             02:25.6        04:51.1
3 4 ARD     Ardingly RC (Saunders)                            02:30.2        04:59.9
4 5 BED     Bedford RC (Legate)                               02:37.1        05:08.3
5 2 ETX     Eton Excelsior RC (Liggett)                       02:34.8        05:13.0
                                                                                  

Race:  263  D IM3 1x                                          photos
                                                              500m           FINISH
1 3 UTC     Upper Thames RC (Poulter)                         02:08.7        04:24.8
2 4 BER     Berwick ARC (Morrison)                            02:07.0        04:31.2
3 2 CYG     Cygnet RC (Shea)                                  02:12.5        04:32.5
                                                                                  

Race:  264  E IM3 4x-                                         photos
                                                              500m           FINISH
1 2 BOA     Dart Totnes ARC/Bradford on Avon RC               01:47.4        03:38.7
2 3 NOR     Norwich RC                                        01:49.6        03:46.5
3 1 WRR     Worcester RC                                      01:54.0        03:53.0
                                                                                  

Race:  265  F IM3 4x-                                         photos
                                                              500m           FINISH
1 1 NOR     Norwich RC/Yare BC                                01:55.9        03:55.6
2 2 UPT     Upton RC                                          01:58.7        04:15.8
                                                                                  

Race:  266  C NOV 4+                                          photos
                                                              500m           FINISH
1 1 DBY     Derby RC                                          02:00.4        04:00.2
2 3 CLS     Chester Le Street ARC                             02:02.2        04:04.9
3 4 MON     Monmouth RC                                       02:09.3        04:17.8
4 2 NOR     Norwich RC                                        02:11.1        04:18.9
                                                                                  

Race:  267  C2x                                               photos
                                                              500m           FINISH
1 2 WLT     Walton RC                                         01:48.4        03:36.2
2 4 WRC     Wallingford RC                                    01:46.1        03:36.4
3 6 BEB     Bewl Bridge RC                                    01:50.9        03:45.2
4 5 ARD     Ardingly RC                                       01:52.0        03:48.2
5 1 CSH     City of Sheffield RC                              01:57.3        03:55.3
6 3 BOA     Bradford on Avon RC                               01:55.6        04:13.3
                                                                                  

Race:  268  WC2x                                              photos
                                                              500m           FINISH
1 4 CAB     Cantabrigian RC/Warrington RC                     02:00.1        04:04.2
2 2 CSH     City of Sheffield RC                              02:02.1        04:04.9
3 1 ZBF     Belfast BC                                        02:09.0        04:25.3
4 3 WBK     Walbrook RC                                       02:25.7        04:58.2
                                                                                  

Race:  269  E4x-                                              photos
                                                              500m           FINISH
1 1 DAT     Dart Totnes ARC                                   01:45.6        03:28.9
2 3 GRO     Grosvenor RC                                      01:44.0        03:30.4
3 4 TSS     Tideway SS                                        01:44.3        03:33.8
4 5 RUN     Runcorn RC                                        01:46.5        03:36.1
5 2 WLT)    Walton RC                                         01:47.6        03:38.5
6 6 ARD     Ardingly RC                                       01:48.2        03:38.7
                                                                                  

Race:  270  C IM3 1x                                          photos
                                                              500m           FINISH
1 4 RAF     RAF RC (Ellis)                                    02:06.4        04:05.0
2 2 BOA     Bradford on Avon RC (Holland)                     02:05.3        04:08.1
3 6 ETX     Eton Excelsior RC (Cook)                          02:13.0        04:11.8
4 3 CAB     Cantabrigian RC (Richardson)                      02:05.8        04:20.0
5 1 DAT     Dart Tornes ARC (Szender)                         02:19.6        04:31.0
6 5 BUL     Burton Leander RC (Pinchbeck)                     02:14.3        04:32.9
                                                                                  

Race:  271  C4-                                               photos
                                                              500m           FINISH
1 4 MBC     Molesey BC                                        01:42.4        03:26.8
2 5 MON     Monmouth RC                                       01:42.9        03:32.2
3 2 TYR     Tyrian Club                                       01:45.8        03:34.5
4 1 WRR     Worcester RC                                      01:44.4        03:36.4
5 3 COX     City of Oxford RC                                 01:46.1        03:42.4
6 6 WLT     Walton RC                                         01:52.8        03:50.9
                                                                                  

Race:  272  E8+                                               photos
                                                              500m           FINISH
1 4 QBC     Quintin BC                                        01:38.5        03:19.7
2 1 DUR     Durham ARC                                        01:39.8        03:20.4
3 2 NRC     Nottingham RC                                     01:43.2        03:30.9
4 3 ZBF     Belfast BC                                        01:44.6        03:32.1
5 5 BEW     Bewdley RC                                        01:47.5        03:41.6
6 6 STA     Star Club                                         01:48.7        03:41.7
                                                                                  

Race:  273  MxC/E8+                                           photos
                                                              500m           FINISH
1 1 MON     Monmouth RC (Mas E)                               01:57.0        03:56.4
2 2 SNE     St Neots RC (Mas C)                               02:08.3        04:01.8
3 3 MED     Medway Towns RC (Mas C)                           02:09.5        04:10.8
                                                                                  

Race:  274  C NOV 8 +                                         photos
                                                              500m           FINISH
1 1 TEE     Tees RC                                           01:47.1        03:35.7
2 2 ANC     Ancholme RC                                       01:47.4        03:37.4
                                                                                  

Race:  275  WC NOV 8+                                         photos
                                                              500m           FINISH
1 4 CHA(B)  Champion of the Thames RC B (Masterton)           01:51.3        03:54.5
2 2 LEA     Lea RC                                            01:58.6        04:08.3
3 1 CHA(A)  Champion of the Thames RC A (Sankey)              02:02.5        04:17.2
4 3 BEW     Bewdley RC                                        02:03.1        04:19.4
                                                                                  

Race:  276  B1x                                               photos
                                                              500m           FINISH
1 4 RYD(A)  Ryde RC (Hayden) A                                01:50.1        03:47.8
2 2 GRO     Grosvenor RC (Jones)                              01:53.3        03:52.9
3 1 KGV     Kingston Grammar School Veterans BC               01:56.3        03:56.7
             (Smalman-Smith)
4 6 RUN     Runcorn RC (Morgan)                               01:55.5        03:58.2
5 5 DAT     Dart Tornes ARC (Burnett)                         01:58.2        04:00.3
6 3 PTR     Putney Town RC (Emery)                            01:53.6        04:03.8
                                                                                  

Race:  277  WB1x                                              photos
                                                              500m           FINISH
1 1 FSC     Furnivall SC (Kallal)                             02:11.0        04:26.8
2 3 WTN     Warrington RC (Tavernier)                         02:11.8        04:29.7
3 2 YRK     York City RC (Homa)                               02:16.1        04:29.8
4 4 BED     Bedford RC (Swift)                                02:26.0        04:59.0
                                                                                  

Race:  278  D2x                                               photos
                                                              500m           FINISH
1 3 PBD     Poplar Blackwall & District RC                    01:43.7        03:38.6
2 5 TSS     Tideway SS                                        01:48.1        03:44.4
3 4 NRC     Nottingham RC                                     01:50.5        03:47.7
4 2 ANC     Ancholme RC                                       01:54.6        03:51.1
5 6 RUN     Runcorn RC                                        01:52.7        03:51.4
6 1 DAT     Dart Totnes ARC                                   -                     
                                                                                  

Race:  279  WD2x                                              photos
                                                              500m           FINISH
1 3 KRC     Kingston RC                                       01:58.8        04:11.6
2 2 PET     Peterborough City RC                              02:03.6        04:15.9
3 1 WEY     Weybridge RC                                      02:07.1        04:25.5
4 4 ETX     Eton Excelsior RC                                 02:13.4        04:32.7
                                                                                  

Race:  280  F4x-                                              photos
                                                              500m           FINISH
1 1 TSS     Tideway SS                                        01:44.5        03:39.1
2 2 ABN     Abingdon RC/Sabrina RC                            01:46.9        03:43.4
                                                                                  

Race:  281  B2-                                               photos
                                                              500m           FINISH
1 1 NWK     Newark RC                                         01:49.1        03:46.8
2 5 HEN     Henley RC                                         01:50.4        03:52.1
3 6 LCN     Lincoln RC/RAF RC                                 01:51.6        03:55.6
4 2 UTC     Upper Thames RC                                   01:54.7        03:57.4
5 3 STP     Stourport BC                                      01:57.2        04:06.5
                                                                                  

Race:  282  WB IM3 2x                                         photos
                                                              500m           FINISH
1 1 ETX     Eton Excelsior RC                                 02:08.1        04:17.3
2 2 ARD     Ardingly RC                                       02:09.5        04:22.2
                                                                                  

Race:  283  G IM3 2x                                          photos
                                                              500m           FINISH
1 3 BEB     Bewl Bridge RC                                    NTT                NTT
                                                                                  

Race:  284  MxE2x                                             photos
                                                              500m           FINISH
1 2 NOR     Norwich RC                                        02:00.1        04:10.0
2 1 SRC     Sudbury RC                                        02:11.8        04:32.4
                                                                                  

Race:  285  D4-                                               photos
                                                              500m           FINISH
1 3 WBK     Walbrook RC                                       01:44.9        03:33.8
2 2 WAR     Warwick BC/Poole ARC                              01:46.6        03:35.5
3 4 WLT     Walton RC                                         01:46.8        03:39.3
4 1 RCH     Royal Chester RC                                  01:47.2        03:40.9
5 5 GLR     Gloucester RC                                     01:49.4        03:43.8
6 6 UTC     Upper Thames RC                                   01:48.9        03:44.2
                                                                                  

Race:  286  B4+                                               photos
                                                              500m           FINISH
1 4 NUN     Nottingham & Union RC                             01:43.7        03:29.9
2 2 ROS     Ross RC                                           01:44.8        03:34.8
3 3 WAR(A)  Warwick BC (Delahaye) A                           01:46.1        03:35.1
4 1 TYR     Tyrian Club                                       01:48.4        03:39.3
5 5 WAR(B)  Warwick BC (Pember) B                             01:48.7        03:40.3
6 6 XPR     X-Press BC                                        01:53.3        03:42.0
                                                                                  

Race:  287  WB4+                                              photos
                                                              500m           FINISH
1 3 DUR     Durham ARC                                        02:01.2        04:03.7
2 1 BEW     Bewdley RC                                        01:57.7        04:04.7
3 4 GRO     Grosvenor RC                                      02:01.4        04:07.8
4 2 BED     Bedford RC/Peterborough City RC                   02:05.2        04:19.2
                                                                                  

Race:  288  WD IM3 4x-                                        photos
                                                              500m           FINISH
1 2 MBC     Molesey BC                                        02:00.0        04:10.1
2 1 WBK     Walbrook RC/Molesey RC                            02:04.3        04:16.2
                                                                                  

Race:  289  C1x                                               photos
                                                              500m           FINISH
1 3 GRO     Grosvenor RC (Jones)                              01:55.9            NTT
2 4 GRF     Greenbank Falmouth RC (Kerr)                      01:57.9            NTT
3 1 RYD(A)  Ryde RC (Jenner) A                                01:55.7            NTT
4 5 GRT     Granta BC (Copham)                                02:00.3            NTT
5 2 NTN     Northampton RC (Evans)                            01:58.9            NTT
6 6 RYD(B)  Ryde RC (Page) B                                  02:02.1            NTT
                                                                                  

Race:  290  WC1x                                              photos
                                                              500m           FINISH
1 5 WYC     Wycliffe College BC (Payne)                       02:06.3        04:17.7
2 1 LEA     Lea RC (Snaith)                                   02:12.2        04:25.9
3 4 YRK     York City RC (Homa)                               02:15.4        04:26.7
4 3 OAC     Oxford Academicals RC (Shaw)                      02:16.5        04:37.4
5 6 ANC     Ancholme RC (Barker)                              02:20.5        04:47.8
6 2 BED     Bedford RC (Legate)                               02:28.7        04:52.7
                                                                                  

Race:  291  B IM3 1x                                          photos
                                                              500m           FINISH
1 1 NOR     Norwich RC (Marler)                               01:56.2        03:59.8
2 2 DAT     Dart Totnes ARC (Burnett)                         01:58.7        04:02.1
3 3 CSH     City of Sheffield RC (Spencer)                    02:06.5        04:23.3
                                                                                  

Race:  292  WE IM3 1x                                         photos
                                                              500m           FINISH
1 1 CFC     Cardiff City RC (Rugman)                          02:21.4        04:48.4
2 3 SNE     St Neots RC (Knowles)                             02:26.3        04:51.2
3 2 STA     Star Club (MacDonald-Smith)                       02:28.1        04:55.4
                                                                                  

Race:  293  E2x                                               photos
                                                              500m           FINISH
1 3 DAT     Dart Totnes ARC                                   01:53.5        03:48.8
2 1 PBD     Poplar Blackwall & District RC                    01:50.5        03:53.3
3 2 UTC     Upper Thames RC                                   01:54.2        03:57.4
4 5 BED     Bedford RC                                        01:52.9        04:00.8
5 4 ZPM)    Port Marly RC                                     01:54.6        04:01.8
6 6 BOA     Bradford on Avon RC                               01:56.7        04:07.4
                                                                                  

Race:  294  D NOV 2x                                          photos
                                                              500m           FINISH
1 2 LCN     Lincoln RC                                        01:55.0        03:59.9
2 4 TRC     Thames RC                                         01:59.0        04:02.0
3 5 TEE     Tees RC                                           02:09.3        04:20.1
4 3 UPT     Upton RC                                          02:23.1        04:50.2
5 1 UTC     Upper Thames RC                                   02:30.7        04:53.4
                                                                                  

Race:  295  C IM3 4x-                                         photos
                                                              500m           FINISH
1 4 ABN     Abingdon RC                                       01:43.5        03:27.5
2 3 BEB     Bewl Bridge RC                                    01:44.9        03:32.8
3 5 ETX     Eton Excelsior RC                                 01:49.2        03:39.9
4 1 ANC     Ancholme RC                                       01:54.1        03:46.4
5 2 WTN     Warrington RC                                     01:54.9        03:52.7
6 6 BUR     Burway RC                                         02:01.3        04:06.5
                                                                                  

Race:  296  WA4x-                                             photos
                                                              500m           FINISH
1 2 ABN     Abingdon RC                                       01:47.4        03:40.4
2 1 NOR     Norwich RC                                        01:49.8        03:44.0
3 3 WAR     Warwick BC                                        01:55.3        03:54.5
4 4 BRX     Broxbourne RC                                     01:58.1        04:04.2
                                                                                  

Race:  297  C2-                                               photos
                                                              500m           FINISH
1 4 HEN     Henley RC                                         01:51.0        03:48.1
2 5 ZBF     Belfast BC                                        01:57.3        03:50.7
3 2 COX     City of Oxford RC                                 01:55.3        03:51.9
4 1 STP     Stourport BC                                      01:56.4        03:52.5
5 6 HER     Hereford RC                                       01:58.2        03:58.3
6 3 SNE     St Neots RC                                       01:56.9        04:00.8
                                                                                  

Race:  298  WC/E2-                                            photos
                                                              500m           FINISH
1 1 ZBF     Belfast BC (Mas E)                                02:11.3        04:30.4
2 2 LER     Leicester RC (Mas C)                              02:26.4        04:34.1
                                                                                  

Race:  299  E4-                                               photos
                                                              500m           FINISH
1 4 CRB     Crabtree BC                                       01:46.4        03:33.6
2 2 AVN     Avon County RC                                    01:45.3        03:34.4
3 3 MBC     Molesey BC/Kingston RC/Walbrook RC                01:48.3        03:38.5
4 6 QBC     Quintin BC                                        01:46.0        03:38.7
5 1 NRC     Nottingham RC                                     01:50.9        03:48.5
6 5 WLT     Walton RC                                         01:54.2        03:50.9
                                                                                  

Race:  300  C4+                                               photos
                                                              500m           FINISH
1 3 MON     Monmouth RC                                       01:44.2        03:31.1
2 4 TYR     Tyrian Club                                       01:48.6        03:34.3
3 2 XPR     X-Press BC                                        01:47.8        03:35.9
4 5 YRK     York City RC                                      01:46.6        03:36.2
5 1 WRR     Worcester RC                                      01:49.6        03:39.6
6 6 MED     Medway Towns RC                                   01:51.7        03:49.8
                                                                                  

Race:  301  WC4+                                              photos
                                                              500m           FINISH
1 2 HER     Hereford RC                                       02:00.0        04:10.1
2 1 SNE     St Neots RC                                       02:11.4        04:21.6
                                                                                  

Race:  302  G8+                                               photos
                                                              500m           FINISH
1 1 DBY     Minerva Bath RC/Derby RC/Henley RC                01:47.3        03:46.8
             /City of Sheffield RC
2 2 MON     Monmouth RC                                       02:02.5        04:11.5
                                                                                  

Race:  303  D IM3 2x                                          photos
                                                              500m           FINISH
1 4 MAV     Maidstone Invicta RC                              01:48.6        03:41.4
2 3 DAT(A)  Dart Totnes ARC (Price) A                         01:51.3        03:42.6
3 5 HOL     Hollingworth Lake RC                              01:52.0        03:46.3
4 2 DAT(B)  Dart Totnes ARC (Langmaid) B                      01:54.9        03:51.0
5 1 COX     City of Oxford RC                                 01:56.7        03:52.3
6 6 BUL     Burton Leander RC                                 01:55.8        03:58.5
                                                                                  

Race:  304  H4-                                               photos
                                                              500m           FINISH
1 1 LEA     Lea RC                                            01:52.6        03:53.2
2 2 NRC     Nottingham RC/Nottingham & Union RC               01:56.9        03:59.2
                                                                                  

Race:  305  D1x                                               photos
                                                              500m           FINISH
1 3 MIN     Minerva Bath RC (Birtwistle)                      01:53.8        03:54.4
2 4 STP     Stourport BC (Gwilliam)                           01:54.6        03:54.6
3 5 WYC     Wycliffe College BC (Mitchell)                    01:55.2        03:56.8
4 2 ZZB     Bann RC (Hamilton)                                01:56.4        03:58.4
5 6 NWK     Newark RC (Price)                                 01:58.3        03:58.6
6 1 PET     Peterborough City RC (Barks)                      01:57.8        04:00.9
                                                                                  

Race:  306  WD1x                                              photos
                                                              500m           FINISH
1 3 DUR     Durham ARC (Prescott)                             02:13.5        04:23.5
2 4 CSH     City of Sheffield RC (Vickers)                    02:12.5        04:26.4
3 2 CAB     Cantabrigian RC (Holt)                            02:14.4        04:29.6
4 5 EXE     Exeter RC (Wood)                                  02:15.4        04:34.7
5 1 BIR     Birmingham RC (Prichard)                          02:19.3        04:45.3
6 6 LEA     Lea RC (Ringshaw)                                 02:21.8        04:46.9
                                                                                  

Race:  307  F2x                                               photos
                                                              500m           FINISH
1 5 BED     Bedford RC                                        01:57.4        03:53.3
2 1 HEN     Henley RC                                         01:56.5        03:54.4
3 6 SAB     Sabrina RC                                        01:58.7        03:58.9
4 3 BER     Berwick ARC                                       01:57.9        04:00.9
5 2 DAT     Dart Totnes ARC                                   02:05.5        04:13.1
6 4 MAV     Maidstone Invicta RC                              02:01.7        04:21.9
                                                                                  

Race:  308  B4x-                                              photos
                                                              500m           FINISH
1 1 WLT     Walton RC                                         01:39.1            NTT
2 3 TEE     Tees RC                                           01:38.7            NTT
3 2 RYD     Ryde RC                                           01:48.3            NTT
                                                                                  

Race:  309  D2-                                               photos
                                                              500m           FINISH
1 3 PLE     Poole ARC                                         01:50.6            NTT
2 4 ZBF     Belfast BC                                        01:52.9            NTT
3 2 NOR     Norwich RC                                        01:54.9            NTT
4 5 MIN     Minerva Bath RC                                   01:56.5            NTT
5 1 GLR(A)  Gloucester RC (Thornton) A                        02:00.1            NTT
6 6 WAR     Warwick BC                                        01:59.1            NTT
                                                                                  

Race:  310  F4-                                               photos
                                                              500m           FINISH
1 2 AVN     Avon County RC                                    01:47.6        03:33.9
2 1 TSS     Tideway SS                                        01:46.5        03:34.5
3 4 BED     Bedford RC                                        01:49.0        03:40.9
4 3 DBY     Derby RC                                          01:48.6        03:46.8
5 5 UTC     Upper Thames RC/Green Templeton BC/Reading RC     01:54.6        03:52.3
                                                                                  

Race:  311  B8+                                               photos
                                                              500m           FINISH
1 1 XPR     X-Press BC                                        01:36.7        03:18.7
2 2 FSC     Furnivall SC                                      01:46.7        03:36.5
                                                                                  

Race:  312  WB8+                                              photos
                                                              500m           FINISH
1 1 NRC     Nottingham RC                                     01:46.1        03:34.5
2 3 PET     City of Cambridge RC/Rob Roy BC                   01:47.3        03:37.5
             /Peterborough City RC/Leicester RC
             /Hornets BC/Churchill 
3 4 DUR     Durham ARC                                        01:48.7        03:37.8
4 2 GRO     Grosvenor RC                                      01:48.2        03:39.3
5 5 BED     Bedford RC/Peterborough City RC                   01:50.4        03:50.2
                                                                                  

Race:  313  D4+                                               photos
                                                              500m           FINISH
1 1 HER     Hereford RC                                       01:43.0        03:30.2
2 3 ROS     Ross RC                                           01:40.3        03:32.4
3 6 CRB     Crabtree BC                                       01:46.9        03:34.7
4 2 YRK     York City RC                                      01:45.4        03:38.0
5 4 RCH     Royal Chester RC                                  01:48.3        03:41.9
6 5 NRC     Nottingham RC                                     01:49.4        03:45.0
                                                                                  

Race:  314  WD4+                                              photos
                                                              500m           FINISH
1 1 WBK     Molesey BC/Walbrook RC/Weybridge RC               02:04.3        04:10.5
2 4 ZBF     Belfast BC                                        02:03.5        04:12.0
3 3 LEA     Lea RC                                            02:06.0        04:19.6
4 2 MON     Monmouth RC                                       02:08.0        04:20.0
                                                                                  

Race:  315  WC NOV 4x-                                        photos
                                                              500m           FINISH
1 1 FAL     Falcon RC                                         01:56.5        03:55.1
2 2 OUT     Oundle Town RC                                    02:03.3        04:05.6
                                                                                  

Race:  316  G/H2x                                             photos
                                                              500m           FINISH
1 2 BER     Berwick ARC (Mas G)                               01:56.6        03:59.9
2 3 BEB     Bewl Bridge RC (Mas G)                            02:02.8        04:09.8
3 1 MAA     Mortlake Anglian & Alpha BC                       02:00.1        04:20.1
             /City of Sheffield RC (Mas H)
                                                                                  

Race:  317  E1x                                               photos
                                                              500m           FINISH
1 2 DAT     Dart Totnes ARC (Atkinson)                        01:56.8        03:57.6
2 4 RUN(B)  Runcorn RC (Perrin) B                             02:00.7        03:58.6
3 6 DUR     Durham ARC (Tyler)                                01:58.5        04:00.9
4 3 NOR     Norwich RC (Brown)                                01:57.4        04:04.5
5 1 QBC     Quintin BC (Ferris)                               02:04.2        04:07.3
6 5 UTC     Upper Thames RC (Wright)                          02:00.5        04:14.0
                                                                                  

Race:  318  WE1x                                              photos
                                                              500m           FINISH
1 3 KRC     Kingston RC (Sims)                                02:09.5            NTT
2 2 GLR     Gloucester RC (Jones)                             02:15.4            NTT
3 4 CFC     Cardiff City RC (Rugman)                          02:17.9            NTT
4 5 SNE     St Neots RC (Knowles)                             02:20.0            NTT
5 1 BBL     Barnes Bridge Ladies RC (Darling)                 02:19.0            NTT
                                                                                  

Race:  319  WA IM3 1x                                         photos
                                                              500m           FINISH
1 1 CHA     Champion of the Thames RC (Smith)                 02:08.9            NTT
2 2 UTC     Upper Thames RC (O'Leary)                         02:24.9            NTT
                                                                                  

Race:  320  WA2x                                              photos
                                                              500m           FINISH
1 1 WAR     Warwick BC                                        01:56.7        03:52.1
2 3 NOR     Norwich RC                                        01:55.3        03:54.4
3 2 FSC     Furnivall SC                                      02:03.2        04:10.6
                                                                                  

Race:  321  C4x-                                              photos
                                                              500m           FINISH
1 3 WLT     Walton RC                                         01:38.3        03:18.8
2 1 TEE     Tees RC                                           01:39.1        03:21.5
3 4 ARD     Ardingly RC                                       01:40.6        03:22.8
4 2 PTR     Putney Town RC                                    01:39.9        03:24.9
                                                                                  

Race:  322  WC4x-                                             photos
                                                              500m           FINISH
1 2 LER     Cantabrigian RC/Leicester RC/Wycliffe College BC  01:52.4        03:49.8
2 1 YRK     York City RC                                      02:00.2        04:03.4
3 3 ETX     Eton Excelsior RC                                 02:04.3        04:12.7
                                                                                  

Race:  323  MxC4x-                                            photos
                                                              500m           FINISH
1 1 BER     Berwick ARC                                       01:47.9        03:35.1
2 2 PET     Peterborough City RC                              01:47.4        03:36.3
                                                                                  

Race:  324  A IM3 4x-                                         photos
                                                              500m           FINISH
1 2 BEB     Bewl Bridge RC                                    01:44.2        03:35.5
2 1 FSC     Furnivall SC                                      01:53.8        03:52.2
                                                                                  

Race:  325  E IM3 4+                                          photos
                                                              500m           FINISH
1 2 MAV     Maidstone Invicta RC                              01:55.5        04:10.7
2 1 MON     Monmouth RC                                       02:03.7        04:11.3
                                                                                  

Race:  326  E IM3 2x                                          photos
                                                              500m           FINISH
1 3 MNE     Merchants 98 BC                                   NTT                NTT
2 4 GRO     Grosvenor RC                                      NTT                NTT
3 6 UTC     Upper Thames RC                                   NTT                NTT
4 5 WLT     Walton RC                                         NTT                NTT
5 2 EVE     Evesham RC                                        NTT                NTT
6 1 UPT     Upton RC                                          NTT                NTT
                                                                                  

Race:  327  B IM3 2x                                          photos
                                                              500m           FINISH
1 2 DAT     Dart Totnes ARC                                   02:43.6        03:40.3
2 3 MIK     Milton Keynes RC                                  02:44.3        03:57.4
3 1 BER     Berwick ARC                                       02:44.8        04:01.5
                                                                                  

Race:  328  MxC IM3 2x                                        photos
                                                              500m           FINISH
1 2 LCN     Lincoln RC/RAF RC                                 02:00.0        04:12.6
2 3 MIK     Milton Keynes RC                                  02:09.5        04:24.4
                                                                                  

Race:  329  E4+                                               photos
                                                              500m           FINISH
1 1 UTC     Upper Thames RC                                   01:48.9        03:36.0
2 3 BSC     Blue Star Club                                    01:47.7        03:37.8
3 2 CRB     Crabtree BC                                       01:50.0        03:38.3
4 4 RCH     Royal Chester RC                                  01:53.1        03:50.4
5 5 ZBF     Belfast BC                                        01:57.6        03:59.4
                                                                                  

Race:  330  WE4+                                              photos
                                                              500m           FINISH
1 1 BEW     Bewdley RC                                        02:14.4        04:33.4
                                                                                  

Race:  331  E2-                                               photos
                                                              500m           FINISH
1 3 ZCQ     Cappoquin RC                                      01:51.8        03:53.7
2 2 PET     Peterborough City RC                              01:56.3        03:56.9
3 4 TSS     Tideway SS                                        01:56.9        04:00.9
4 5 ZPM     Port Marly RC                                     01:57.3        04:02.8
                                                                                  

Race:  332  WC NOV 1x                                         photos
                                                              500m           FINISH
1 1 KRC     Kingston RC (Gadsden)                             02:08.7        04:26.3
2 2 UTC     Upper Thames RC (Bennett)                         02:20.9        04:49.3
3 3 CHE     Cheltenham College BC (Scrivener)                 02:26.7        04:54.4
                                                                                  

Race:  333  C8+                                               photos
                                                              500m           FINISH
1 3 MON     Monmouth RC                                       01:30.6        03:06.3
2 5 TYR     Tyrian Club                                       01:35.1        03:08.9
3 1 NUN     Nottingham & Union RC                             01:34.0        03:09.4
4 4 NRC     Nottingham RC                                     01:36.0        03:11.6
5 2 XPR     X-Press BC                                        01:36.3        03:16.4
6 6 YRK     York City RC                                      01:37.0        03:16.7
                                                                                  

Race:  334  WC/D8+                                            photos
                                                              500m           FINISH
1 3 PET     City of Cambridge RC/Rob Roy BC                   01:48.5        03:37.6
             /Peterborough City RC/Cantabrigian RC/Hornets 
2 4 WBK     Molesey BC/Walbrook RC/Weybridge RC (Mas D)       01:42.6        03:39.0
3 2 LEA     Lea RC (Mas C)                                    01:51.3        03:45.8
4 1 MON     Monmouth RC (Mas C)                               01:52.2        03:46.1
                                                                                  

Race:  335  WC NOV 4+                                         photos
                                                              500m           FINISH
1 3 LEA     Lea RC                                            02:11.3        04:26.3
2 2 CHA     Champion of the Thames RC                         02:09.6        04:26.4
                                                                                  

Race:  336  G1x                                               photos
                                                              500m           FINISH
1 2 MIN     Minerva Bath BC (Cooke)                           02:00.1        04:16.9
2 1 BUL     Burton Leander RC (Moore)                         02:05.2        04:29.2
                                                                                  

Race:  337  F1x                                               photos
                                                              500m           FINISH
1 4 NOR     Norwich RC (West)                                 02:06.7        04:23.4
2 3 ARD     Ardingly RC (Andrews)                             02:13.3        04:28.2
3 6 TSS(B)  Tideway SS (Bagnall) B                            02:16.4        04:33.7
4 5 TSS(A)  Tideway SS (Swift) A                              02:13.0        04:39.3
5 1 MBC     Molesey BC (Parker)                               02:27.3        04:49.7
                                                                                  

Race:  338  C NOV 1x                                          photos
                                                              500m           FINISH
1 2 BOA     Bradford on Avon RC (Holland)                     02:09.7        04:18.9
2 3 NOR     Norwich RC (Linford)                              02:17.5        04:34.8
3 4 TRC     Thames RC (Powell)                                02:19.2        04:34.9
4 1 SNE     St Neots RC (Staddon)                             02:22.6        04:47.8
                                                                                  

Race:  339  C NOV 2x                                          photos
                                                              500m           FINISH
1 2 TEE(A)  Tees RC (Brophy) A                                02:14.1            NTT
2 1 TEE(B)  Tees RC (Heath) B                                 02:25.2            NTT
                                                                                  

Race:  341  F2-                                               photos
                                                              500m           FINISH
1 6 BED     Bedford RC/Hornets BC                             02:06.1        04:16.3
2 4 UTC     Green Templeton BC/Upper Thames RC                02:11.5        04:24.6
3 1 XPR     X-Press BC                                        02:14.6        04:44.7
  2 LEA     Lea RC                                                NTT            DSQ
                                                                                  

Race:  342  B2x                                               photos
                                                              500m           FINISH
1 4 WAR     Warwick BC                                        01:45.6        03:35.0
2 1 BEB     Bewl Bridge RC                                    01:50.3        03:40.8
3 2 PTR     Putney Town RC                                    01:49.9        03:44.8
                                                                                  

Race:  344  B4-                                               photos
                                                              500m           FINISH
1 1 MBC     Molesey BC                                        01:39.7        03:21.9
2 4 MON     Monmouth RC                                       01:41.3        03:29.0
3 2 TYR     Tyrian Club                                       01:45.5        03:33.2
4 5 FSC     Furnivall SC                                      01:55.2        03:53.9
                                                                                  

Race:  345  WB4-                                              photos
                                                              500m           FINISH
1 1 NOR     Norwich RC                                        -              04:03.0
2 2 BED     Bedford RC/Peterborough City RC                   -              04:22.4
                                                                                  

Race:  346  WB NOV 4+                                         photos
                                                              500m           FINISH
1 1 LEA     Lea RC                                            02:13.8        04:34.0
2 2 MED     Medway Towns RC                                   02:14.5        04:39.4
                                                                                  

Race:  347  MxB/C2x                                           photos
                                                              500m           FINISH
1 1 WYC     Wycliffe College BC (Mas C)                       01:43.8            NTT
2 4 LCN     Peterborough City RC/Lincoln RC (Mas C)           01:45.2            NTT
3 5 CHA     Champion of the Thames RC (Mas C)                 -                  NTT
4 3 BEB     Bewl Bridge RC (Mas B)                            -                  NTT
5 2 ANC     Ancholme RC (Mas C)                               NTT                NTT
                                                                                  

Race:  348  D IM3 4x-                                         photos
                                                              500m           FINISH
1 2 TRC     Thames RC                                         01:46.1        03:34.4
2 4 BEB     Bewl Bridge RC                                    01:46.8        03:36.8
3 5 OUT     Oundle Town RC                                    01:47.6        03:38.9
4 3 NOR     Norwich RC                                        01:48.6        03:40.2
5 6 MAR     Marlow RC                                         01:49.6        03:47.4
6 1 WLT     Walton RC                                         01:50.1        03:57.7
                                                                                  

Race:  349  D NOV 4+                                          photos
                                                              500m           FINISH
1 2 ABN     Abingdon RC                                       01:56.5        03:47.9
2 1 TEE     Tees RC                                           02:42.2        03:57.3
                                                                                  

Race:  350  H/I4x-                                            photos
                                                              500m           FINISH
1 2 NRC     Nottingham RC/Nottingham & Union RC (Mas H)       01:59.0        04:03.4
2 1 ROS     Ross RC/Gloucester RC (Mas I)                     02:00.5        04:19.8
                                                                                  

Race:  351  H IM3 2x                                          photos
                                                              500m           FINISH
1 1 YRK     York City RC                                      02:15.7        04:34.8
2 2 PET     Peterborough City RC                              02:18.8        04:42.9
                                                                                  

Race:  352  D8+                                               photos
                                                              500m           FINISH
1 2 QBC     Quintin BC                                        01:33.6        03:12.1
2 3 RUN     Runcorn RC                                        01:36.3        03:14.7
3 4 NRC     Nottingham RC                                     01:38.9        03:22.0
4 1 XPR     X-Press BC                                        01:40.2        03:27.5
5 6 MAV(B)  Maidstone Invicta RC (Butler) B                   01:43.3        03:34.4
6 5 MAV(A)  Maidstone Invicta RC (Hodgkinson) A               01:45.5        03:37.9
                                                                                  

Race:  353  F/G4+                                             photos
                                                              500m           FINISH
1 3 DUR     Durham ARC (Mas F)                                NTT                NTT
2 2 DBY     Derby RC (Mas F)                                  NTT                NTT
3 1 MON     Monmouth RC (Mas G)                               NTT                NTT
                                                                                  

Race:  354  B IM3 4+                                          photos
                                                              500m           FINISH
1 2 FSC     Furnivall SC                                      NTT                NTT

Site Design by Sonnet Solutions Last updated on 18/11/2013